Візитка Історія


Історія Ужгородської гімназії сягає у далекий 1613 рік...

Гімназія упродовж свого існування розміщувалася у багатьох будинках.

Із 1646 по 1785 рік приміщенням гімназії спочатку була будова ченців єзуїтського ордену, а відтак -єпископської палати.

Протягом 1785 - 1895 років гімназія знаходилась у приміщенні Ужгородської міської управи (нинішнього комерційного технікуму на вул. Капітульній).

Коли постала потреба розширення навчальних площ, був закладений перший камінь фундаменту нового будинку гімназії, в якому вже в 1895/1896 навчальному році розпочалося навчання (нині це хімічний факультет УжНУ).

У 1944/1945 навчальному році у Державній гімназії в Ужгороді (так вона називалась у цей час) навчання проводилось у будинку нинішньої ЗОШ № 3, а останній випуск гімназистів тут відбувся у 1945 році в кількості 55 чол.

Протягом 1920 - 1945 років Ужгородську гімназію закінчили понад 1000 чол.

Завдяки висококваліфікованому викладацькому складу, який щедро дарував і тепер дарує своїм вихованцям глибокі й міцні знання, вони добре підготовлені до продовження навчання і повсюдно гідно репрезентують свою

"Аlmа Маtег".

Ужгородська гімназія - своєрідний заклад нового типу, у якому вдало використано досвід гімназійного руху на Закарпатті, набутий до 1944 року, адже тільки через півстоліття вона була відкрита як інноваціна школа, що покликана реалізувати сучасні концепції освіти.

Гімназія м. Ужгорода - лауреат конкурсу "Сто кращих шкіл України-2006" у номінації "Школа успіху". У 2005 році заклад було атестовано з відзнакою.

Гімназія м. Ужгорода знаходиться в сучасному, модерному приміщенні, зведеному в 1993 році словацькими будівельниками. До послуг гімназистів сучасні класні приміщення, кабінети фізики, хімії, біології, інформатики, математики, 4 мультимедійні обладнання, бібліотека з читальним залом, велика їдальня на 250 місць.

Спортивна база збудована за європейськими стандартами: закритий плавальний басейн, 3 спортмайданчики та 4 спортивні зали (для ігрових, гімнастичних, бальних видів спорту та силових єдиноборств). Кабінети інформатики оснащені комп'ютерами нового покоління, які включені в мережу інтернет.

      

До першого класу гімназії зараховують дітей, які пройшли конкурсний відбір після закінчення початкової школи. Тут учні навчаються за такими профілями: гуманітарний, фізико-математичний, природничий. Навчальний процес проходить у різних формах: лекційні години, практичні, лабораторні, семінарські заняття та конкурси-захисти у секціях Закарпастької філії Малої академії наук.

Учні гімназії упродовж усіх років є призерами та переможцями Всеукраїнських етапів учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсів ім. П.Яцика, конкурсів-захистів Малої академії наук, інтелектуальних конкурсів "Еліта Закарпаття", Всеукраїнських - "Колосок", "Вірю в майбутнє твоє, Україно", Міжнародних - "Кенгуру", беруть участь у моніторинзі якості знань з дисциплін природничо-математичного циклу TIMMS. Так, учениця Герц Ірина 2 роки поспіль - дворазовий переможець Всеукраїнського конкурсу з питань міжнародної безпеки і співпраці України з Європейським Союзом та НАТО "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ" (нагороджена поїздкою до м. Брюсселя - штаб-квартиру НАТО). Учні гімназії стали переможцями Всеукраїнської експедиції "Краса і біль України" у номінації "Свята спадщина". Два роки тому гімназія виграла освітній гранд "Школа україно-польської співпраці", у рамках якого здійснюється обмін досвідом учнівських та педагогічних колективів, а зараз працює над реалізацією нового освітнього проекту "Разом у Європу".

Робота з обдарованою учнівською молоддю має системний і послідовний характер, а в рамках МАНу - пошуковий. У минолому навчальному році призерами ІІ етапу олімпіад стали 88 чоловік, а ІІІ етапу - 21 чол.; Всеукраїнського етапу - 4 призери (Сегеда Богдана - біологія, основи правознаства та Герц Ірина - історія, англійська мова), 1 переможець та 1 призер ІІІ етапу конкурсу-захисту Малої академії наук.

Колектив гімназії постійно удосконалює форми і методи роботи, упроваджуючи сучасні освітні технології, передовий педагогічний досвід, розробляє навчальні програми, бере участь у створенні та апробації підручників, посібників (понад 30 найменувань), формує глибокі й міцні знання учнів, пізнавальну й творчу ініціативу, самостійність. Про це свідчать високі результати гімназистів на предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах усіх етапів.

Свої здібності, нахили й обдарування гімназисти розвивають у позаурочний час у секціях та гуртках, що працюють на базі закладу: вокальний, драматичний, бального танцю, КВК. Чудова спортивна база дає можливість гімназистам займатися різними видами спорту: плаванням, легкою атлетикою, баскетболом, волейболом, карате та ін. Особливою гордістю гімназії є успіхи команди КВК "Вхід у змінному взутті", який є 8 разовий переможцем Всеукраїснького турніру.

            

Традиційними стали у гімназії відкриті змагання з баскетболу на кубок гімназії, Дні здоров'я на лоні природи, відзначення Дня гімназії, проведення змістовних презентацій, інтелектуальних турнірів, дискусійних клубів, літературно-мистецьких віталень.

Педагогічний і фаховий потенціал колективу вагомий і значний: 1 Заслужений вчитель України, 53 з вищою категорією, серед них: 28 "вчителів-методистів", 16 "старших вчителів". Зусилля учнівського та педагогічного колективів спрямовані на створення умов для пошуку й інтелектуального розвитку юних обдарувань, популяризацію культу знань.

Із цією метою вся науково-методична робота закладу спрямувана на підвищення ролі методичної роботи та реалізацію проблемного питання: "Створення і творче використання сучасних освітніх та педагогічних технологій в системі особистісно зорієнтованого навчання з метою ефективного впливу на розвиток та саморозвиток гімназиста".

Удосконалення професійної та фахової майстерності педагогів здійснюється через колективні та групові форми методичної роботи у рамках шкіл:

- Школа інновацій; - Школа творчості; - Школа вивчення та популяризації ППД; - Школа духовності; - Школа практики; - Школа молодого вчителя. 

Педагогічний та учнівські колективи активізують свою діяльність, орієнтуючись на пошук нових форм, методів навчання, реалізацію новітніх технологій, узагальнюють свій досвід, апробують його на семінарах, практикумах, конференціях, зокрема по проектній технології, інноваційних формах організації методичної роботи та інші.

Поряд із сучасними кабінетами, де сконцентровано дидактичний, інформаційний, науковий і фаховий матеріал, у рекреаційних приміщеннях гімназії розміщено постійно діючу виставку автентичних художніх полотен (колекція більше 100 картин) всесвітньо відомої Закарпатської художньої школи, серед яких твори Заслуженого художника України В.Микити, роботи О.Гораля, Ю.Герца, В.Приходька, А.Кашшая, П.Бедзіра, В.Габди, Т.Данилича, Е.Контратовича та інші, а також діє етнографічний музей "Берегиня". Все це своєрідна арттерапія, яка покликана формувати національну самосвідомість майбутньої еліти України, естетичні смаки та відчуття прекрасного.

    

Силами редколегії випускається часопис "Гімназія", у якому публікуються кращі творчі здобутки учнів, вісті із життя класних колективів, рекомендації батькам та учням.

Педагогічний колектив гімназії у своїй роботі успішно відновлює кращі традиції класичної гімназії, наповнюючи їх новим змістом так, щоб випускники своїми знаннями приносили користь у процес розбудови України в реалізацію концепції "Освіта ХХІ століття".