Наше життя Газета

10.03.2013 - Перевір себе !

ТЕМА: ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Ваше прізвище ………………………………………………………………………………………………….

І. Причинами виникненні пожежі у житловому будинку є:

1) спекотна погода

2) використання несправних електроприладів та перевантаження електромереж;

3) необережне поводженя з вогнем (пустощі дітей, паління у ліжку тощо;

4) використання засобів пожежогасіння;

5) використання саморобних опалювальних приладів;

6) часте провітрювання через збагачення киснем повітря кімнати;

7) підпали;

8) ввімкнений газ та негрівальні електроприлади, що залишені без догляду.

II. Які умови сприяють розповсюдженню пожежі в помешканні? Оберіть вірні відповіді.

1) неправильні дії людей при гасінні пожежі;

2) застосування різноманітних засобів пожеже гасіння;

3) відсутність або несправність засобів пожежогасіння;

4) скупчення великої кількості горючих речовин у помешканні;

5) наявність великої кількості дверей та вікон, що створюють протяг та сприяють розповсюдженню полум’я;

6) зачинені двері та вікна не дозволяють видалити продукти горіння;

7) несвоєчасне виявлення загоряння та запізніле повідомлення у пожежну охорону про виникненні пожежі;

8) відсутність достатньої кількості кисню.

III. Ви живете на 4-му поверсі. У квартирі, що розташована під Вашою, - пожежа. Концентрація диму дуже висока, вийти з будівлі  сходами Ви не можете. Ваші дії (оберіть правильні відповіді):

1) зроблю кілька глибоких вдихів та видихів;

2) вернуся в приміщення, щільно зачинивши двері;

3) зателефоную за телефоном «01» та повідомлю про пожежу;

4) двері та вентиляційні отвори закрию вологими ганчірками;

5)викину з вікна м’які речі, зв’яжу простирадла та буду спускатися;

6) скористаюся ліфтом для евакуації з будівлі;

7) чекатиму прибуття пожежних та намагатимусь привернути їх увагу.

IV.Ви повертаєтесь додому і бачите, що маленькі діти розпалили надворі багаття та кидають у вогонь пластикові пляшки, ампули з-під ліків, аерозольні упаковки з-під дезодорантів та лаків. Як Ви поведетесь?

1) пройдете мимо, щоб не викликати конфліктної ситуації;

2) зупинитесь та поясните дітям небезпеку такого вчинку;

3) намагатиметесь переключити їх увагу на будь-яку іншу гру;

4) загасите багаття.

V. Оберіть закінчення речення: Паніка – це…

1) такий стан людини, при якому вона діє дуже швидко та свідомо;

2) стан людини, при якому вона здатна на неадекватні дії;

3) психологічний стан людини, викликаний впливом загрозливих для життя зовнішніх умов, при якому сильне відчуття страху охоплює людину або багатьох людей і викликає нестримне та неконтрольоване прагнення уникнути небезпечної ситуації;

4) психологічний стан, який полягає у сильному хвилюванні та роздратованості, що викликані особливостями характеру людини.

VІ. Ви живете у  багатоповерховому будинку і (під час літніх канікул) залишилися вдома самі) Раптом Ви відчули запах диму, крики «Пожежа!». Оцінивши обстановку Ви зрозуміли, що горить квартира поруч. Як треба діяти?

1. Закриюсь у квартирі, заткну вологими ганчірками двері, відкрию вікна та балкон, щоб витягувало дим та привертатиму увагу пожежних.

2. Зателефоную до «101», потім різко відкрию двері та (якщо немає вогню) швидко залишу будинок.

3. Зателефоную до «101» потім сховаюся у ванній та поливатиму двері водою.

4. Повільно трохи відчиню вхідні двері (попередньо перевіривши, чи не гаряча ручка), оціню ситуацію та (якщо на сходах немає сильного задимлення та вогню) негайно (по сходах) залишу будинок.

VII. Недопалок з верхнього поверху залетів на Ваш балкон) Через це зайнялись старі газети, які там зберігалися. Ви помітили загорання вчасно – пожежа ще не велика. Що Ви будете робити?

1. Зателефоную по «101», залишу квартиру та чекатиму надворі на приїзд пожежних

2.Зателефоную по «101», намагатимусь загасити загоряння (поливатиму газети водою, щоб не поширилася пожежа), якщо впоратися з вогнем не вдасться, закрию балконні двері та залишу приміщення

3.Зателефоную по «101», сповіщу сусідів, намагатимусь винести з балкону легкозаймисті речі, щоб не поширилася пожежа.

VIII. Ви стали свідком пожежі у квартирі вашого будинку у той час, коли більшість людей на роботі. Оцінивши ситуацію, Ви викликаєте пожежних за телефоном «101». Ви знаєте, що говорити з черговим треба чітко, спокійно. Але що саме треба повідомляти? Доповніть  повідомлення черговому:

1. Адреса будинку, де виявленозагоряння або пожежа (номер будинку, під’їзду).

2. …………………………………………………………………………………………………………………………………….

3. …………………………………………………………………………………………………………………………………….

4. Чи є небезпека для людей.

Правильні відповіді:

2,3,5,7,8

1,3,4,5,7

2,3,4,7

1. Адреса будинку, де виявленозагоряння або пожежа (номер будинку, під’їзду).

2. Де відбувається пожежа (на дворі, у квартирі) та що конкретно горить (телевізор, меблі, автомобіль).

3. Повідомити своє прізвище і  телефон.

4. Чи є небезпека для людей.

« повернутись