• Янкович Р.Я., завідувач кафедрою іноземних мов

Докорінні суспільні зміни останніх десятиріч позначилися на змісті, характері й методології всіх гуманітарних дисциплін, у тому числі й вивченні іноземної мови. В основу навчально – виховної роботи гімназії м. Ужгорода покладено ідею особистісно зорієнтованого навчання, метою якого є створення оптимальних умов для розвитку й становлення особистості. Ведеться велика робота над розробками й впровадженням у практику роботи інноваційних технологій навчання, бо це є передумовою підвищення знань учнів, їх умінь і навичок.

Учителі іноземної мови ( англійської , німецької , латини ) гімназії об’єдналися у кафедру, яка так і називається « Кафедра іноземних мов ». Їх – 14 . Дев’ятеро із них – учителі – методисти , троє – мають звання « Старшого вчителя » , ще двоє – вчителі вищої категорії. Отже колектив кафедри іноземних мов – це висока професійна майстерність, помножена на вчительську творчість, атмосферу взаємопідтримки, організованості, захопленості своєю справою і любов’ю до свого предмету .

На забезпечення зв’язку науки та практики, підсилення наукової складової діяльності вчителів іноземної мови кафедра працює над проблемою: «Творче використання ефективних педагогічних ідей, технологій у виробленні й реалізації комплексного підходу до стійкого засвоєння гімназистами іноземних мов » .

Прагнення збагатити мовленнєвий і словниковий запас, розширити інформативне поле спілкування з англійської та німецької мов , досягти конкретного рівня володіння основними видами комунікативної діяльності ( говорінням, аудіюванням, читанням, письмом ) спонукала вчителів іноземних мов до використання у своїй роботі НМК ( навчально – методичний комплекс ) видавництв Великобританії та Німеччини.

Учителі іноземних мов, маючи високий рівень методичної компетенції, створюють сприятливі умови, стимулюють гімназистів до вивчення й двох іноземних мов (гуманітарний напрям). Вони здійснюють індивідуальний підхід до кожного учня, зважають на психологічний мікроклімат у групах класу, продумують навчальні дії з мовним матеріалом, творчо добирають завдання для самостійної роботи, коригують помилки, відповідно оцінюють зроблене кожним учнем. Як наслідок – високі результати гімназистів на олімпіадах з англійської та німецької мов, у конкурсах – захистах науково – дослідницьких робіт та міжнародній програмі культурного обміну між Україною та США («Програма обміну для майбутніх лідерів» - FLEX) всіх етапів.

Учителі іноземних мов гімназії є активними учасниками методичних об’єднань вчителів англійської та німецької мов міста, міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних семінарів, членами журі міських та регіональних олімпіад, конкурсів – захистів науково – дослідницьких робіт.

Великим надбанням кафедри є навчально – методичні посібники, авторами яких є самі вчителі: Пільнікова Н.М., Лабик О.М., Дорохіна Н.К., Щіпанська М.М., Богоста О.І., Глуханич В.П., Бертич Л.І., Зимомря М.Ю., Бисага Г.О.

Творча група вчителів кафедри іноземних мов гімназії (Лабик О.М., Дорохіна Н.К., Риба А.І., Янкович Р.Я., Галас Н.Б.) прийняли участь у створенні «Збірника олімпіадних завдань» (з аудіювання, читання та лексико-граматичних тестів з англійської мови для учнів 4–х класів).

Впродовж дванадцяти років керує кафедрою заступник директора з навчально–виховної робити гімназії, вчитель–методист, відмінник освіти України Олеся Миколаївна Лабик.

Завдання кафедри й надалі будуть спрямовані на вирішення й реалізацію проблемного питання у контексті сучасного змісту іншомовної освіти.