Візитка Структура


Організовані та успішно функціонують кафедри гімназії:

  • Кафедра фізико-математичних дисциплін
  • Кафедра хіміко-біологічних дисциплін


  • Кушнір Г.П., завідувач кафедрою природничих дисциплін

     

    1994 рік… Відкривається гімназія, а в ній створюється кафедра природничих дисциплін. На той час вона була наймолодшою кафедрою гімназії: як за віком, так і за досвідом.

    Досвід представлений завкафедрою Галиною Петрівною Кушнір, вчителем біології Валентиною Володимирівною Колібабою, а молодість, енергійність, допитливість, здібності – молодими спеціалістами, які згодом поповнять колектив кафедри, – вчителями Світланою Вікторівною Третиник, Наталією Володимирівною Федак, Оксаною Михайлівною Гончаровою, Світланою Борисівною Залуцькою, Людмилою Євгенівною Стеців, Оленою Борисівною Баєвою.

    Йшли роки. Кафедра працювала, набувала досвіду, впроваджувала новітні педагогічні технології. Так, для прикладу, вже упродовж 15 років педагоги працюють за авторською програмою “Основи хімічних знань”, розробленою Г.П. Кушнір та І.П.Сірко. Основною метою курсу є пропаганда серед дітей хімічних знань і розвиток інтересу до хімії як науки. Курс сприяє поширенню екологічних знань, зменшенню хемофобії. До слова, це пов’язано значною мірою із використанням хімічних препаратів у повсякденному житті. Завдання вчителя – ввести учнів у світ хімічних сполук і явищ, сприяти засвоєнню елементарної хімічної мови, навчити виконувати найпростіші лабораторні операції, спостерігати і пояснювати спостережуване, працювати з підручником. А понад усе – не втратити зацікавленості підлітків хімією, мотивувати її вивчення на наступних етапах.

    Використання нетрадиційних форм навчання сприяє виникненню інтересу до предмету і міцному засвоєнню навчального матеріалу. Ефективність авторської програми доведено тим, що вона впроваджена і надалі впроваджується в багатьох областях України.

    Але ж, звичайно, дружний колектив не зупиняється на досягнутому. Сьогодні кафедра – це 7 вчителів вищої категорії, з них двоє мають звання “вчитель-методист”, двоє – “старший вчитель”. Кафедра виростила лауреата обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2004“ у номінації “біологія”, нині начальника відділу освіти та у справах національності Ужгородської РДА С.В. Третиник і лауреата Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2006“ у номінації “хімія” – Н.В. Федак. Колектив кафедри підготував 5 призерів IV рівня, 101 призер ІІІ рівня, 194 призерів ІІ рівня Всеукраїнських олімпіад.

    Проблематика, над якою сьогодні працює кафедра, – різноманітна й охоплює усі аспекти сучасного процесу навчання. Нині у центрі уваги вчителів – проблемне навчання, формування предметних компетентностей; розвиток в учнів процесу мислення; використання комп’ютерних технологій; шляхи активізації пізнавальної діяльності; експеримент ужиткового характеру; розвиток творчих здібностей особистості; групова і самостійна робота як засіб навчання, виховання та розвитку учнів; дослідницький підхід у навчанні хімії та біології; проблеми викладання хімії та біології у профільних класах; розвиток творчого мислення при розв’язуванні задач; інтерактивне навчання.

    Шлях пролягає через розкриття загальнокультурного контексту освіти, представлення знань як таких, що залучають до світової культури. Освіта має усвідомлюватись учнями як неодмінна складова загальної культури особистості.

    Педагоги впевнені: їм це вдається. Діти виходять у доросле життя, у якому їм, звичайно ж, прислужуються знання, набуті у гімназії. Це колишні випускники стверджують практично завжди на традиційних зустрічах, відзначаючи, до речі, ще одну суттєву деталь: з висоти власного життєвого досвіду вони бачать і переконані: формула успіху колективу кафедри природничих дисциплін полягає у тому, що вона – як одна дружна, працьовита, енергійна й цілеспрямована сім'я, у якій так добре бути учням і самим учителям.

    А звідси – і результати. І впевненість, що подальші висоти педагогічної діяльності будуть обов'язково здобуті.

  • Кафедра "Словесність"
  • Кафедра іноземних мов
  • Кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін
  • Кафедра фізкультури й спорту
  • Кафедра естетичних дисциплін
  • Кафедра класних керівників