• Білик Л.Ф., завідувач кафедрою фізичної культури

У навчальному закладі є сучасна спортивна база: два спортивні зали, басейн, легкоатлетичне ядро, футбольні, волейбольні, гандбольні та баскетбольні майданчики. Гімназисти, використовуючи наявну базу, залучені до різноманітних форм спортивно-оздоровчої роботи досвідченими педагогами. Тут проводяться уроки фізкультури і плавання, позакласні заняття у спортивних секціях з легкої атлетики, волейболу, баскетболу, плавання, рукопашного бою та спортивних танців; різноманітні змагання і турніри. За 15-ти річну історію вихованці гімназії ставали десятикратними переможцями спартакіади школярів м. Ужгорода у загальному заліку з 13 видів спорту; 7-миразовими переможцями обласного етапу та учасниками фінальних змагань Всеукраїнських дитячих спортивних ігор «Старти надій» в Артеку; стали переможцями обласного фестивалю «Нащадки козацької слави» у 2006 році. У 2005-2006 та у 2007-2008 н.р. колектив гімназії ставав переможцем обласного конкурсу на кращу постановку фізкультурно-оздоровчої роботи серед загальноосвітніх шкіл.

У стінах гімназії навчаються чемпіони області, призери всеукраїнських змагань з окремих видів спорту, учасники міжнародних дитячих спортивних ігор - це учні, які вміло поєднують навчання та активні заняття спортом.

Колектив кафедри фізичного виховання сприяє фізичному вдосконаленню гімназистів, залучаючи їх до різноманітних форм позашкільної та позакласної роботи. Традиційно цікавими є проведення «Веселих стартів» та «Козацьких забав», змагань на Кубок гімназії по баскетболу, товаристських зустрічей між загальноосвітніми школами м. Івано-Франківська та с. Олександрія Рівненської -області.

Кафедра фізичного виховання активно співпрацює з дитячими спортивними школами міста та області, гімназія є базовою школою для проведення методичної роботи у галузі фізичної культури як у місті, так і для вчителів області. <>Вся ця робота проводиться колективом досвідчених вчителів фізичної культури: Білик Людмила Василівна (вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист), Орлов Євген Олегович (вища кваліфікаційна категорія «Старший учитель»), Роля Тарас Петрович (вища кваліфікаційна категорія), Горват Валерій Васильович (І кваліфікаційна категорія).